Україна частково відновила транзит нафти в ЄС. РФ повинна компенсувати витрати на очищення нафтопроводу

15.05.2019 19:08
Повне прокачування некондиційної нафти Urals із території України в Угорщину та Словаччину може тривати від чотирьох до шести місяців

14 травня в межах засідання Міжнародної Асоціації транспортувальників нафти у Братиславі російська "Транснефть", угорська Група MOL, словацька Transpetrol і українська "Укртранснафта" розглянули питання компенсації додаткових витрат на проведення робіт із витіснення некондиційної російської нафти з нафтопроводу "Дружба". Про це повідомила прес-служба "Укртранснафти" у Facebook.

"Оскільки врегулювання цього питання не передбачене діючою угодою про надання послуг із транзиту російської нафти, замовником яких є ПАТ "Транснефть", сторони узгоджують додатковий договір до чинної угоди, згідно з яким відбуватиметься розрахунок, визначатимуться терміни та умови компенсації додаткових витрат", – заявили в українській компанії.

"Укртранснафта" звільнила одну нитку нафтопроводу "Дружба" від нафти з підвищеним вмістом хлорорганічних сполук, що дало змогу частково поновити транзит українською ділянкою нафтопроводу.

Нафту з підвищеним вмістом хлорорганіки будуть перекачувати партіями європейським споживачам згядно з графіком, затвердженим зацікавленими сторонами.

"Повне прокачування некондиційної нафти Urals із території України до Угорщини і Словаччини може зайняти від чотирьох до шести місяців. Цей термін залежатиме від концентрації хоорорганичних сполук у залишках сировини", – ідеться в повідомленні.


https://www.facebook.com/ukrtransnafta/posts/2335204829877436

19 квітня 2019 року концерн "Белнефтехим" заявив про різке погіршення якості нафти, що надходить нафтопроводом із Росії. 22 квітня Мозирський НПЗ було виведено з ладу через неякісну російську нафту, про що повідомили у прес-службі підприємства. 23 квітня Білорусь зупинила експорт світлих нафтопродуктів із РФ в Україну, Польщу та країни Балтії.

У ніч на 24 квітня Польща на невизначений строк зупинила транзит російської нафти нафтопроводом "Дружба", 25 квітня до такого самого кроку вдалася Україна.

За попередньою оцінкою, обсяг неякісної нафти у трубопроводах системи "Дружба" на ділянках у Росії, Білорусі, Україні та Польщі становив приблизно 5 млн тонн. Від припинення транзиту за тиждень "Укртранснафта" втратила майже €1 млн.

7 травня міністр енергетики РФ Олександр Новак повідомив, що у справі про забруднення російської нафти затримано і заарештовано чотирьох осіб.

11 травня президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що країна втратила сотні мільйонів доларів від надходження забрудненої нафти з Росії у трубопровід "Дружба".

Глава міненерго РФ оцінив збитки від брудної російської нафти в нафтопроводі "Дружба" менше ніж у $100 млн.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/money/-ukrajina-chastkovo-vidnovila-tranzit-nafti-v-jes-rf-povinna-kompensuvati-vitrati-na-ochishchennja-naftoprovodu-965251.html”

Другие материалы в этой категории: Борис Ложкин — продать в кредит »